Śruby i nakrętki do połączeń kołnierzowych - jakie wyróżniamy rodzaje?

Śruby i nakrętki do połączeń kołnierzowych – jakie wyróżniamy rodzaje?

Śruby i nakrętki do połączeń kołnierzowych mogą mieć zastosowanie w wielu segmentach.

Przede wszystkim znajda zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w instalacjach hydraulicznych. Stąd też z jednej strony muszą zapewnić solidność takiego połączenia, a także zapewnić szczelności instalacji, zarówno pod kątem wysokiej temperatury oraz ciśnienia.

Z racji tego, że zastosowane w takim połączeniu śruby i nakrętki pracują pod ciśnieniem, w ich procesie produkcyjnym musi zostać zachowana staranność wykonania i dbałość praktycznie o każdy szczegół.

Do śrub i nakrętek stosowanych w połączeniach kołnierzowych odnoszą się normy DIN 2510 i DIN 2509, które określają ich kształt.

Które śruby i nakrętki są najczęściej wykorzystywane?

Omawiając temat śrub i nakrętek stosowanych w połączeniach kołnierzowych, warto zwrócić uwagę na polskie normy regulujące kształt śrub (PN/H-74301), odnoszące się do materiału z jakiego powinny być wykonane te elementy złączne (PN/H-74302), a także jakie są właściwości poszczególnych śrub (PN/H-74303).

Najczęściej wybieranymi śrubami są śruby dwustronne do połączeń kołnierzowych o normie DIN 2510. W zależności od producenta mogą być wykonane z różnego rodzaju materiału, od stali węglowej C35E i C45E, a także innego materiału takiego jak: 42CrMo4, 25CrMo4, 24CrMo5, 21CrMoV5-7, a więc stali łatwej w obróbce mechanicznej i cieplnej i stali kotłowej o dość dużej rozciągliwości, doskonałej hartowności i spawalności.

Śruby i nakrętki do połączeń kołnierzowych mogą być także pokryte specjalną warstwą ochronna z ocynku galwanicznego lub ogniowego. Występują zazwyczaj w wielu rozmiarach od M12 do M39.

Specjalnością firmy jest produkcja wyrobów rysunkowych oraz wyrobów specjalnych wykonanych na podstawie wytycznych oraz dokumentacji technicznej klienta (szkice, rysunki, wzory, rzuty).

Nasz zespół wyróżnia się ogromnym doświadczeniem i wiedzą w zakresie produkcji elementów złącznych, co sprawia, że zaufało nam bardzo wielu klientów z różnorodnych branż (motoryzacyjnej, budowlanej, elektrycznej itp.).

Firmę ELGO charakteryzuje niezwykle dynamiczny wzrost. Od czasu powstania w 2007 roku firma zwiększyła swoje zatrudnienie z 2 do 20 osób.

polub nas
Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sprawdź

Polecane wpisy